Рилски спортист и Балкан Ботевград постигнаха победи в осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Лидерът в класирането Рилски спортист продължава перфектната си серия с осми пореден успех, след като надделя като гост на Академик Пловдив с 88:81 (28:16, 16:20, 29:19, 15:26).

Играчите на Людмил Хаджисотиров водеха убедително почти през целия мач. Те имаха аванс от 19 точки минути преди края на третата четвърт при 71:52, но след това се отпуснаха и домакините от Пловдив намалиха пасива си.
Трей Портър вкара 20 точки и спечели 8 борби за тима на Рилски спортист, Брендън Браун записа 15 точки, Павлин Иванов 14, а Златин Георгиев 12.

За Академик се отличиха Томислав Минков със 17 точки, Николай Титков с 16 и Васил Бачев с 14 точки.
Рилски спортист е лидер в класирането с 8-0, а Академик е на пето място с пет победи и 5 загуби.

Балкан Ботевград победи убедително новака Шумен като гост с 80:54 (23:21, 27:10, 18:14, 12:9).

Възпитаниците на Небойша Видич имаха аванс от 19 точки на почивката след силна втора четвърт, която спечелиха с 27:10.

През второто полувреме играчите на Балкан доминираха и заслужено стигнаха до успеха с 26 точки разлика.

Това бе пети успех за ботевградчани, които имат и три загуби в българското първенство и са на четвърта позиция. Поражението е осмо за съперника, който е дебютант в първенството този сезон и няма успех до момента.

Извън групата на Балкан за мача днес беше Станимир Маринов.

Гардът Калил Дюкс беше най-резултатен с 14 точки и 6 асистенции, а 13 точки реализира Николай Грозев. С 10 точки и 5 борби завърши Дивон Уошингтън.

Сръбският център Деян Белич беше над всички за Шумен с 19 точки и 20 борби, а 13 точки отбеляза Александър Милов.

В следващия кръг на НБЛ Балкан приема Левски. Преди това обаче във вторник на 21 декември ботевградският тим посреща лидера от своята група в Балканската лига израелския Апоел Галил Елион. Срещата е от 19:00 часа в "Арена Ботевград".