С два точни наказателни удара на Ивън Брюинсма 7 секунди преди края Рилски спортист се наложи над гостуващия Спартак Плевен с 87:86 (14:20, 23:22, 21:21, 29:23) в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Гостите взеха преднина през първата четвърт и поддържаха аванса си от няколко точки почти до края, като 5:31 минути преди сирената те водеха със 75:70. Самоковци успяха да обърнат до 83:82 две минути преди финала, но 24 секунди преди края Димитър Маринчевски отново даде преднина на Спартак за 86:85.

В последствие Брюинсма беше точен от наказателната линия, а със сирената Мартин Маринов пропусна и така Рилски спортист спечели и с 34 точки се изравни с втория Академик Бултекс. Лидер е шампионът Лукойл Академик с 38 точки.

апитанът на домакините Йордан Бозов завърши с 22 точки, 8 асистенции и 6 борби, а Дейвън Шелтън допринесе с 18 точки и 10 борби. За плевенчани с 23 точки и 11 борби се отличи капитанът Маринчевски. Балкан разгроми гостуващия Черно море Тича с 94:71 (24:17, 18:12, 27:15, 25:27) и нанесе шесто поредно поражение на варненци в шампионата.

Ботевградчани доминираха през цялата среща. Травис Даниел завърши със 17 точки и 10 борби, а Михайло Секулович добави 16 точки 10 борби и 6 асистенции за успеха. Никола Джурич вкара 27 точки за варненци.