Левски победи Черноморец със 77:57 в мач от третия кръг на НБЛ. Срещата се игра в столичната зала „Универсиада”. За столичани това бе втори успех от началото на сезона. С толкова са и бургазлии.

За „сините” дебютираха новите попълнение Илайджа Митру-Лонг и Ивица Радич, които бяха и в основната на успеха. Хърватският център вкара 17 точки и хвана 7 борби, докато канадският град записа 14 точки и 7 асистенции срещу името си. Чавдар Костов и Венцислав Петков се отчетоха с по 13 точки за успеха, а Марио Литъл добави още 11.

За гостите Георги Боянов бе най-резултатен с 16 точки, а Тони Морелос записа „дабъл-дабъл” от 15 точки и 10 борби.

Левски стартира много силно срещата и спечели първата четвърт с 24:10. На полувремето преднината на възпитаниците на Тити Папазов беше 15 точки – 43:28. През втората част „сините” поддържаха аванса си, а до края на срещата дори го направиха цели 20 точки.