Баскетболният отбор на ЦСКА, който се завърна в елита, спечели победа срещу шампиона Балкан Ботевград със 78:72 (22:20, 20:15, 17:20, 19:17) като домакин. Отборът на Росен Барчовски имаше предимство от самото начало на мача, като тенденцията се запази до края му. На полувремето "червените" водеха със 7 точки преднина и загубиха в резултата само третата част.

Андрей Иванов бе над всички за победителите с 19 точки и 10 борби. 16 наниза Дерил Оуенс, а 11 - Алекс Симеонов.

За гостите с 19 точки е Христо Захариев. Павлин Иванов се отчете с 15 точки, а с 12 - Деванте Фостър.

Това бе втора победа за ЦСКА от 3 мача, докато Балкан записа второто поредно поражение за сезона.

В следващия кръг баскетболистите на Росен Барчовски гостуват на Рилски спортист в Самоков. За Балкан пък предстои домакинство на Левски, но преди това тимът приема кипърския Керавнос в мач от ФИБА Къп.

Вицешампионът Рилски спортист взе своето срещу Черноморец, като се наложи с 98:91 (33:28, 25:24, 23:14, 17:25) като гост. Отборът натрупа достатъчен аванс и се отпусна едва в четвъртата част, но това не бе решаващо за успеха.

Брендън Рандолф вкара 25 точки за Рилски спортист, 20 добави Димаджио Уигинс, с 16 се включи Крис Минков (4 тройки), а капитанът Чавдар Костов регистрира 13 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Шестима баскетболисти на Черноморец записаха двуцифрен актив, като с 22 точки и 6 борби се отчете Георги Боянов, а 15 точки, 12 асистенции и 5 борби. 13 вкара Джъстин Уотс, а толкова регистрира Макол Мавиен. С 12 се отчете Симеон Лепичев, а с 10 - Николай Титков.

Тимът от Самоков оглави временното класиране с три победи, докато това бе първо поражение за отбора от Бургас.

В следващия кръг носителят на Купа България ще посрещне ЦСКА в опит да продължи серията си, а "акулите" ще гостуват на Спартак в Плевен.