Лидерът в класирането Лукойл Академик победи Балкан (Ботевград) с 90:75 (25:26, 18:25, 30:13, 17:11) в дербито на 20-я кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
"Студентите" преодоляха пасив от 10 точки и стигнаха до успеха след силна игра през второто полувреме. Вицешампионите водят в подреждането с 35 точки, а Балкан е на второ място с 31 точки.

Отборът на Балкан поведе с 13:3 в четвъртата минута, а на почивката имаше преднина от 51:43 точки. Лукойл Академик направи серия от 24:6 в началото на третата част за 70:59. Баскетболистите от Ботевград намалиха пасива си на 4 точки шест минути преди сирената, но малко по-късно "студентите" вкараха 12 безответни точки и преднината им достигна 17 точки при 90:73.

За победителите Никола Драгович завърши с 22 точки. Христо Захариев добави 21 точки (5 тройки) и 9 борби, Тери Смит вкара 14 точки, а Даниел Браун записа 13 точки и 16 асистенции.

За Балкан се отличиха Вукота Павич с 13 точки и капитанът Павел Маринов с 12 точки.

Срещата беше първа за дългогодишния капитан на Лукойл Академик Тодор Стойков официално като спортен директор на мъжкия отбор.

Президентът на клуба Валентин Златев пък се появи в залата в Правец за началото на второто полувреме. /БТА