Черно море Тича записа 7 загуба в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика варненският тим отстъпи на шампионите от Лукойл Академик със 75:86.

Двата отбора изиграха интересна и оспорвана първа част, като нито един от тях не успяваше да се откъсне с голяма преднина.
С добра игра в последната минута и половина на първата четвърт домакините успяха да я спечелят с 19:15.

В началото втората част отборът на Черно море Тича показа много добра игра и след малко повече от 2 минути игра успя да поведе с 9 точки при 26:17. Шампионите обаче успяха да се възползват от индивидуални грешки на играчите на домакините и в края на втората част обърнаха резултата в своя полза - 35:38.

След почивката играта отново бе равностойна, а резултатът бе изравняван няколко пъти. Около три минути преди края на третата част гостите успяха да вкарат 8 поредни точки и поведоха с 55:47.

Шампионите имаха преднина от 9 точки - 62:53 преди последната част. През последната четвърт момчетата на треньора Спас Натов успяха да стопят изоставането си до 6 точки, но силите им не стигнаха за обрат и Лукойл Академик спечели двубоя./БТА