Шампионът Лукойл Академик победи като гост Левски 2014 с 84:78 (22:24, 20:24, 22:16, 20:14) точки в дербито от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Състезателите на треньора Георги Давидов са начело в класирането с 15 точки, а Левски 2014 заема петата позиция с 12 точки.

В зала "Универсиада" днес "сините" бяха без своя старши треньор Константин Папазов, който беше наказан за двубоя. Тимът бе воден от помощника Димитър Ангелов.

Лукойл Академик и Левски 2014 изиграха изключително оспорван мач, в който разликата в резултата не надминаваше 10 точки. "Сините" бяха по-добри през първото полувреме, а "студентите" стигнаха до успеха след по-силни последни минути на мача.

Двата отбора 21 пъти си размениха водачеството в резултата, 8 пъти имаше равенство, а най-голямата преднина беше 10 точки в полза на Левски при 62:52 след тройка на Станимир Маринов в началото на третата част.

Шампионите изиграха по-стабилно последните пет минути на двубоя, в който направиха серия от 12:6 и така стигнаха до успеха.

Най-резултатен за победителите беше Божидар Аврамов с 19 точки. 17 точки добави Кийт Клантън, с 16 точки завърши Джъстин Нокс, а 13 точки вкара Димитър Димитров.

За Левски 2014 най-полезен беше Станимир Маринов с 21 точки и 7 асистенции. С 15 точки се отличи Веселин Веселинов, с 14 - Никола Маравич, а Алекс Симеонов добави 13 точки и 8 борби. /БТА