Отборът на Левски надигра Академик Пловдив с 88:74 (21:24, 29:19, 16:15, 22:16) като домакин в зала „Триадица“ в София и записа 11-и успех от 18 мача в двубой от 20-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Левски държи третото място в подреждането към момента. Пловдивчани допуснаха 12-а загуба също от 18 изиграни двубоя.

„Сините“ изоставаха след първата част, но след силни втори 10 минути обърнаха до 50:43 на почивката. Домакините задържаха аванса си срещу Академик и в третата четвърт, а преди финалния период водеха с 66:58. Баскетболистите на старши треньора Димитър Ангелов напълно контролираха мача в заключителните минути, а най-голямата разлика в полза на Левски достигна 24 точки.

Николай Михайлов отбеляза 23 точки за „сините“, а Златин Георгиев завърши с 20 точки, 2 борби и 7 асистенции, а най-резултатен за гостите бе Джейлън Минет с 22 точки.

За Левски предстои гостуване в Ямбол на 12 февруари, докато Академик приема Балкан в Пловдив на 13 февруари.