Левски победи Шумен с 75:51 (25:12, 14:10, 15:16, 21:13) в първи мач от 13-ия кръг в НБЛ. Така баскетболистите на Тити Папазов взеха глътка въздух след двете поредни загуби от Балкан и Рилски спортист.

Левски превъзхождаше съперника по време на целия мач в зала "Универсиада" в София. След първата част домакините взеха аванс от 13 точки, а на почивката резултатът бе 39:22. Преди последната част баскетболистите на Левски вече водеха с 54:38, а най-голямата разлика достигна 25 точки.

Най-резултатен за домакините беше Чавдар Костов с 22 точки, 4 борби и 5 асистенции, а Ивица Радич завърши с 16 точки и 9 борби. За Левски в игра не влезе американецът Марио Литъл. За гостите от Шумен с 14 точки и 11 борби се отличи Деян Белич, а Александър Милов добави 10 точки и 8 борби.

В следващия си мач Левски гостува на Ямбол на 24 януари в среща от 15-ия кръг, тъй като двубоят им от 14-ия кръг срещу Академик в Пловдив бе отложен за 16 февруари. Тимът на Шумен пък е домакин на състава на Ямбол на 19 януари, а два дни по-късно има гостуване на Спартак в Плевен.