Левски победи Академик Пловдив със 76:70 (23:20, 15:12, 23:22, 15:16) като домакин в зала „Универсиада“ в София в среща от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. „Сините“ превъзхождаха противника в двубоя и постигнаха 16-и успех от началото на сезона като заемат трето място във временното класиране. За пловдивчани поражението бе 13-о от 23 мача.

Гостите започнаха по-уверено и след три минути игра поведоха с 11:5. Баскетболистите на Левски поведоха за първи път в седмата минута и взеха аванс от 3 точки – 23:20 след първата четвърт. Двубоят продължи оспорвано и с размяна на водачеството до почивката, като в края на първото полувреме „сините“ дръпнаха с 38:32. Домакините владееха инициативата през цялата трета четвърт и преди последните 10 минути резултатът бе 61:54.

Академик намали до 2 точки пасива си при 63:61 в началото на четвъртата част, но със серия от 9:0 Левски се откъсна напред с 11 точки четири минути преди края.

Марио Литъл и Джош Паркър бяха най-резултатни за домакините с по 18 точки. Литъл добави 6 борби и 5 асистенции. С 12 точки и 5 борби се отчете Зейн Ноулс. В групата на Левски бе Христо Захариев, макар и да не взе участие в срещата.

За Академик Дейшон Найт завърши с 18 точки, 2 борби и 4 асистенции, а Николай Николов допринесе с 14 точки и 9 борби. Пловдивчани отново бяха без Тони Гуджино.

В следващия кръг тимът на Левски гостува на Ямбол на 10 април, а ден по-късно Академик приема Черно море Тича в Пловдив.