Спартак Плевен нанесе десета загуба на Левски, побеждавайки столичния тим в особено драматичен мач с 86:85 (20:24, 15:24, 23:20, 28:17) като гост в 24-ия ръг на НБЛ. През цялото време "сините" водеха в резултата - с 4 точки след първата четвърт, с 13 на почивката. Гостите заиграха по-добре във втората част, но влязоха в заключителната четвърт с пасив от 10 точки. Девет секунди преди края Левски водеше с три точки, когато настъпи обрата. Семаджи Ханс-Джоунс вкара тройка, с която изравни резултата (85:85), а освен това беше отсъдено и нарушение на Алън Арнет. Ханс-Джоунс не пропусна от линията за наказателни удари и донесе победата на Спартак Плевен само с точка.

Николай Стоянов беше най-резултатен за гостите с 18 точки, по 16 вкараха Семаджи Ханс-Джоунс и Седариан Рейнс, който добави и 10 борби към статистиката си. Алън Арнет отбеляза 19 точки за Левски, а съотборникът му Джон Флорвиъс завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 11 борби.

Балансът на Спартак Плевен е 11 победи и 11 загуби от началото на сезона, а „сините“ имат 12 успеха и 10 поражения. Двата отбора са съответно шести и пети в класирането, разделени само от една точка. Лидер е Рилски спортист, следван от Балкан,  ЦСКА и Черноморец.