Отборът на Левски Лукойл записа 17-та си победа в НБЛ. Шампионите надделяха при гостуването си на Черно море Тича във Варна със 103:68 точки.

Загубата пък е 16 за домакините, които имат само три успеха в надпреварата към момента. За шампионите Асен Великов завърши с дабъл-дабъл - 11 точки и 11 асистенции. За домакините Георги Боянов бе отново най-полезен с 13 точки, 7 борби и 8 откраднати топки.

Гостите поведоха в началото на срещата с 4:0, но домакините изравниха при 6:6 с тройка на Веселин Георгиев. Левски Лукойл отново поведе с 4 точки, но Черно море Тича веднага изравни при 10:10 след около 3 минути игра. Малко по-късно с тройка на Александър Кръстев домакините поведоха за първи път в срещата. Последва много силна серия на гостуващия тим, който вкара 17 срещу 2 точки и поведе с 29:15 и взеха първата част с 29:17.

През втората част играта бе доста по-равностойна. С добра игра през първите пет минути на частта домакините успяха да намалят пасива си до 11 точки при 27:38, но гостите показаха класата си и 2 минути преди почивката поведоха със 17 точки при 30:47. На полувремето Левски Лукойл водеше с 14 точки - 53:39.

За около 2 минути и половина игра след почивката "сините" набързо успяха да поведат с 20 точки при 59:39. Домакините допускаха много грешки, особено в атака, което позволи на Левски Лукойл не само да поддържа преднина от 20 точки, но и да я увеличи в самия край на третата част до 27 точки при 50:77, колкото бе тя и преди последната част - 79:52. През последната четвърт гостите нямаха никакви проблеми и спечелиха двубоя със 103:68.