Отборът на Левски Лукойл надигра Балкан в Ботевград в третия финален мач във финалната серия при мъжете със 71:60 и вече води с 2:1 победи и е само на успех от титлата.

Баскетболистите на Константин Папазов изиграха отлична първа четвърт, която спечелиха с 24:15.

След това гостите от София успяха да задържат преднината си и въпреки опита за финален щурм на Балкан през второто полувреме, обратът не бе възможен. Домакините съумяха в един момент от двубоя да намалят разликата на 6 точки, но в крайна сметка допусна поражение.

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Станимир Маринов с 25 точки, а Неманя Милошевич добави още 17.

За Балкан Джордан Калахан отбеляза 18 точки, а Девон Уошингтън прибави 14. Следващият мач от серията е във вторник в Ботевград.