Левски Лукойл записа десета победа в НБЛ след успех над Черно море Тича във Варна със 107:91. Досега "сините" имат само една загуба в надпреварата. Загубата е 11 поредна за домакините, които продължават да търсят първи успех през сезона.

За Черно море Тича Георги Боянов, който напусна игра за пет лични нарушения три минути и половина преди края на мача, завърши с дабъл-дабъл - 24 точки и 10 борби, и 3 откраднати топки. Освен него още трима играчи на Черно море Тича напуснаха преждевременно игра за по пет лични нарушения - Веселин Георгиев, Мартин Стефанов и Цветомир Куртев, както и Ръсел Робинсън от гостите.

Първата част започна равностойно и след равенство при 3:3 домакините успяха да поведат със 7:4. Гостите изравниха при 7:7 след наказателен удар на Христо Захариев, а след това и поведоха с 8:7 след втори успешен наказателен удар на играча. Черно море Тича успя да намали пасива си до 1 точки при 9:10, но след това последва серия от 7 поредни точки на шампионите и резултатът стана 17:9 за "сините". Гостите взеха първата част с 29:19. През втората четвърт играта бе по-равностойна, но Левски Лукойл успяваше да поддържа преднина от 10 и повече точки. Домакините на три пъти намаляваха изоставането си до 8 точки, но гостите отново успяваха да възвърнат преднината си и на почивката водеха с 13 точки - 56:43.

След почивката за по-малко от минута двата отбора си размениха по пет точки, след което последва много брак в играта им и 3 "сухи" минути. След това гостите вкараха две поредни тройки чрез Калоян Иванов и поведоха с 16 точки при 67:51. Гостите поведоха около три минути преди края на третата част с 18 точки при 72:54. Преди последната част резултатът бе 83:66 за Левски Лукойл. След малко повече от четири минути игра домакините с тройка на Александър Стойков успяха да вкарат 9 поредни точки и намалиха пасива си до 8 точки - 79:87. Силите на младия състав на домакините не стигнаха за обрат и Левски Лукойл взе мача със 107:91./БТА