Отборът на Левски победи Черноморец със 77:73 (25:11, 17:27, 18:19, 17:16) в първия полуфинал от турнира за купата на България в „Арена София“ в столицата и се класира за финала за шести пореден път (Левски Лукойл от 2018-а до 2021-а).

Съперник на „сините“ ще бъде победителят от втория полуфинал между ЦСКА и Балкан, който започва в 20:30 часа.

Финалистът от миналата година Левски стартира по-добре и поведе с 12:4 в първите четири минути на срещата. След две поредни тройки на Алън Арнет и Николай Михайлов „сините“ се откъснаха с 15 точки при 21:6 в седмата минута, а след първата част резултатът бе 25:11 за Левски.

Черноморец реагира със серия от 8 безответни точки в следващите две минути и намали пасива си до 19:25, а малко по-късно бургазлии се доближиха на 1 точка при 26:27. Воденият от старши треньора Васил Евтимов тим изравни в средата на втората четвърт за 29:29 след тройка на Джордан Тъкър, но с добри изяви на Алън Арнет тимът Левски пак се откъсна със 7 точки при 38:31. На почивката „сините“ водеха с 42:38, фиксирани с тройка на Момчил Кадиев.

Левски остана водещ в резултата в началните минути на второто полувреме, но бургазлии продължиха да притискат противника в средата на третата част Георги Боянов им донесе преднина от 51:50. Златин Георгиев отговори с тройка за Левски, връщайки аванс от 53:51 за „сините“, които водеха с 60:57 преди последната част.

След подновяването на играта Черноморец успя да поведе за кратко при 61:60, с тройка Лъчезар Димитров отново изведе Левски напред в ответната атака. Мачът продължи с размяна на водачеството, а по-малко от 6 минути преди края резултатът бе равен 67:67. „Сините“ отбелязаха 9 поредни точки, а с точна стрелба от далечна дистанция на Златин Георгиев и кош на Алън Арнет дръпнаха със 76:67 при оставащи малко повече от 3 минути.

Черноморец намали пасива си до 73:77 48 секунди преди края на мача, но Левски удържа победата.

Най-резултатен за „сините“ бе Алън Арнет с 20 точки и 4 борби, а по 13 точки вкараха Джон Флорвиъс и Серхий Павлов.

За Черноморец най-резултатен бе Джордан Тъкър с 29 точки и 8 борби, а Мунис Туту добави 17 точки и 8 асистенции.