Шампионът от миналия сезон Левски и Черноморец Бургас)постигнаха домакински победи в осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

В зала "Универсиада" "сините" спечелиха срещу гостуващия Берое Стара Загора с 97:85 (23:16, 25:20, 26:19, 23:30) точки.

За Левски това беше седми успех. Тимът има и две загуби, но с мач повече, заемайки второ място в подреждането. Берое е на пета позиция с 5-5.

Домакините водеха с 48:36 на почивката, след 30 минути имаха аванс от 74:55и до края удържаха преднината си.

Силен мач за Левски изигра Ивица Радич, който завърши с 30 точки. 26 точки и 8 асистенции добави Илайджа Митру-Лонг, а Марио Литъл реализира 14 точки, а с 13 се отличи Венцислав Петков.

За Берое Антон Кук вкара 27 точки. Дамян Минков записа 15 точки, а по 14 имат Александър Янев (10 борби) и Седариан Рейнс (13 борби).

В Бургас Черноморец победи убедително Черно море Тича (Варна) с 91:70 (22:27, 20:10, 26:16, 23:17) и записа седми успех от осем двубоя. Тимът на Васил Евтимов е трети в класирането, а варненци са осми с 1-8.

Гостите от Варна изненадващо спечелиха първата четвърт с 27:22, но след 20:10 бургазлии направиха обрат на почивката - 42:37.

Домакините взеха убедително следващите две части и триумфираха в края с 21 точки разлика.

Уендъл Люис вкара 36 точки и спечели 12 борби за успеха, Георги Боянов добави 19 точки, а Тихомир Желев 16. За варненци Веселин Георгиев беше най-резултатен с 15 точки, Цветомир Куртев вкара 14, а Мартин Йорданов записа 12 точки.