Баскетболистите на Левски 2014 записаха важен успех в първенството, след като надделяха над гостуващия Черноморец Бургас с 93:76 (26:24, 22:22, 20:17, 25:13) точки.

Двата отбора играха равностойно през първите две части, след което "сините" решиха изхода на двубоя след силни последни 10 минути.

Петима баскетболисти на Левски 2014 завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатни с по 20 точки бяха Крум Дойчинов (12 борби) и Алекс Симеонов (11 борби). 14 точки вкара Евгени Хаджирусев. За Черноморец Хънтър Уилямс реализира 27 точки, а 16 точки добави Илия Цветкович.

Левски е на седмо място със 7 победи и 13 загуби, а гостите са последни с 2-18.

В същото време, шампионът Лукойл Академик постигна 19-а победа за сезона. В среща от 20-ия кръг възпитаниците на Тони Дечев спечелиха като гост на Академик Бултекс 99 Пловдив с 95:74 (28:21, 22:16, 19:16, 26:21) точки. "Студентите" водеха в резултата през целия мач и стигнаха до успеха с 21 точки разлика.

За победителите по 14 точки отбелязаха Желко Шакич и Филип Барович. Крис Минков и Асен Великов вкараха по 11 точки, а с по 10 точки се отчетоха Павлин Иванов и Бранислав Ратковица. За Академик Бултекс 99 най-полезен беше Бошко Йовивич с 25 точки. Александър Митрович отбеляза 14 точки, а 12 точки вкара Васил Бачев.

В най-завързания мач от кръга Черно море порт Варна успя да постигне 11-та победа в НБЛ, след като спечели трудно след продължение с 95:90 срещу Спартак Плевен. За победителите Денислав Вутев и Симеон Илиев завършиха с "дабъл-дабъл" - 28 точки и 12 борби за Вутев и 21 точки и 10 борби за Илиев.

В началото на срещата и двата отбора допускаха доста грешки, но въпреки това мачът беше изключително равностоен. С тройка на Веселин Георгиев 2 минути и осем секунди преди края на мача Спартак успя да изравни резултата при 78:78, а 43 секунди преди края с тройка на Александър Груев гостите поведоха с 81:78.

Двадесет и четири секунди пред края на последната част Черно море порт Варна изравни резултата при 81:81, след като Ангел Нацкин открадна топката и реализира кош за домакините. Редовното време на мача завърши при този резултат. По време на продължението домакините показаха характер и го спечелиха с 14:9 и съответно мача с 95:90. /БТА