Отборът на Хасково 2012 нанесе първо поражение на Монтана за сезона в първенството по баскетбол за жени, след като се наложи над лидера в класирането със 79:71 (16:21, 21:9, 15:24, 27:17). Това изравни двата тима на върха с актив от по девет точки при пет изминали кръга.

Мачът започна равностойно, но домакините от Монтана направиха серия от седем безответни точки в края на първата четвъртина и началото на втората, благодарение на което взеха категоричен аванс при 21:16. Хасково обаче се измъкна от трудната ситуация, направи силна серия от своя страна и дори поведе с кош на Уалтия Роли за 23:22. Гостите продължиха да завършват успешно атаките си и да печелят борбите под двата коша, за да поведоха с 37:30 до полувремето.

Поредни тройки на Шарел Алън и Димана Георгиева през третата четвъртина дадоха началото на обрат за отбора на Монтана, който изоставаше с 43:50, но при сирената за края на частта вече водеше с 54:52. И това обаче не беше достатъчно, защото Хасково взе отново аванс при 64:63 само 6:32 минути преди края и повече не го изпусна.

Роли завърши мача с дабъл-дабъл при 16 точки и зашеметяващите 19 спечелени борби, а Челси Лий вкара 26 точки и спечели 14 борби. Дженифър О'Нийл добави 25 точки и седем борби.