Дунав 8806 победи Берое /Стара Загора/ с 86:58 /27:16, 24:13, 17:14 и 18:15/ в мач от първия кръг на женското баскетболно първенство на България, игран в зала "Дунав" в Русе.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Радостина Димитрова, Биляна Степанович и Дженифър Брандън.

Берое излезе в състав Златина Калоферова, Анна Римпова, Зорница Найденова, Дияна Станчич и Ивелина Вранчева.

Дунавки започнаха мача силно и след шест минути игра водеха в резултата с 12 точки разлика - 20:8, а първата четвърт завърши с 11 точки преднина за русенския тим - 27:16. В останалите три части Дунав 8806 продължи да доминира на терена и победи с 86:58.

От Дунав 8806 най-полезна бе Дженифър Брандън, която вкара 20 точки, а Радостина Димитрова записа 14.

За отбора на Берое най-резултатна бе Дияна Станчич, която отбеляза 16 точки, а Ивелина Вранчева записа 11 точки.

В друг мач от кръга Хасково 2012 победи гостуващия Монтана 2003 с 80:79 (19:10, 26:27, 22:20, 13:22) точки в среща от първия кръг на женското баскетболно първенство на България. Домакините водеха убедително от началото на двубоя почти до средата на последната четвърт. През третата част преднината им достигна 15 точки при 65:50, но след кош на Шарел Алън гостенките изравниха за 70:70 точки 3:33 минути преди сирената.

80 секунди преди края имаше равенство в резултат 77:77, но след това Ралица Нанева вкара тройка за домакините, с която на практика реши изхода на двубоя.

За победителките се отличиха Джазмин Пъркинс с 22 точки и Лия Галдейра с 22 точки и 8 борби. Мея Тирера добави "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби.

За Монтана 2003 най-полезни бяха Келиндра Закъри с 36 точки и 9 борби и Шарел Алън с 23 точки и 10 борби.

Носителят на Купата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) разгроми като гост НСА със 102:44 (28:5, 22:12 ,33:14, 19:13) точки в първия си мач от шампионата.

Шест състезателки на Нефтохимик 2010 завършиха с двуцифрен точков актив. Мария Желязкова завърши с 20 точки, 8 борби и 8 асистенции. Йелена Йованович добави 19 точки и 7 борби, а 18 точки, 7 борби и 6 асистенции записа Олена Самбурска. Габриела Костова направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 10 борби.

За НСА най-резултатна беше Мирена Денчева с 18 точки, а с 11 точки и 7 борби завърши Мария Светославова./БТА

НСА - Нефтохимик 2010 (Бургас) - 44:102 (5:28, 12:22, 14:33, 13:19)

Хасково 2012 - Монтана 2003 - 80:79 (19:10, 26:27, 22:20, 13:22)

Дунав 8806 (Русе) - Берое (Стара Загора) - 86:58 (27:16, 24:13, 17:14, 18:15)