Шампионът Дунав 8806 (Русе) се класира за финала на Националната баскетболна лига за жени. Възпитаничките на Георги Божков победиха Хасково 2012 с 81:74 (19:14, 18:21, 20:19, 24:20) точки като гост и спечелиха полуфиналната серия с 3:0 успеха.

В спор за титлата баскетболистките от Русе ще играят с Нефтохимик 2010 (Бургас), а Хасково 2012 ще спори с Монтана 2003 за бронзовите отличия в шампионата на България.

След оспорвано първото полувреме шампионките имаха преднина от 37:35 точки на почивката. През третата част домакините направиха обрат, а след тройка на Жени Димитрова поведоха с 52:44 точки.

Гостенките започнаха последната част със серия от 14:2 и излязоха напред в резултата 71:56 шест минути преди сирената, а до края без проблеми доиграха мача. Дунав 8806 (Русе) се класира за финал в НБЛ за четвърта поредна година.

За победителките най-полезна беше Кристина Сантяго с 22 точки и 15 борби. 20 точки вкара Виолина Кочева, а с по 15 точки завършиха Жаклин Златанова (15 борби) и Радостина Димитрова. За Хасково 2012 Анна Кириенко се отличи с 23 точки и 9 борби, 20 точки, 12 асистенции и 7 борби добави Олга Дубровина, а 18 точки отбеляза Ралица Нанева./БТА