Баскетболният ЦСКА е първият финалист в приятелския турнир в Пловдив след като победи тима на Черноморец с 80:75 (21:17, 20:17, 19:21, 20:20) в зала "Сила".

"Червените" поведоха с 21:17 в края на първата четвърт и задържаха аванса си до почивката, когато резултатът беше 41:34 в полза на клуба от София.

Бургазлии изиграха силна трета четвърт, която спечелиха с 21:19 и след 30 минути намалиха изоставането си на 55:60.

Последва оспорвана четвърта част, в която ЦСКА не допусна обрат и спечели срещата с 80:75.

Най-резултатен за "червените" бе Кейлъб Уесън с 20 точки, а старши треньорът Росен Барчовски не можеше да разчита на Брандън Йънг, Васил Бачев и Георги Боянов.

За Черноморец Травис Макконико завърши с 31 точки.

Вторият мач от програмата на турнира за Купа Sesame в Пловдив противопоставя отборите на домакина Академик и Левски, а в неделя (17 септември) предстоят мачът за третото място и финалът в надпреварата.

Четирите тима се подготвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже в началото на октомври./ БТА