Спартак Плевен запази четвъртото си място в Националната баскетболна лига (НБЛ) с домакинска победа с 81:67 (18:19, 22:16, 17:16, 24:16) срещу Шумен, но плевенчани продължават да водят само с точка на отбора на ЦСКА. В мач от 18-ия кръг "червените" спечелиха с 96:68 (28:18, 20:16, 24:18, 24:16) срещу гостуващия Берое.

Шумен поведе в края на първата третина в зала "Балканстрой" с тройка на Теодор Димитров, но фаворитите от Плевен бързо си върнаха инициативата във втората част. Те излязоха напред с кош на Станимир Маринов, а серия от четири точки на Цветомир Чернокожев им даде окончателно преднина в мача.

За Спартак най-резултатен бе Семаджи Хейнс с 15 точки, Маринов добави други 14, а Кадериън Рейнс помогна с 13 точки и девет борби. 22 точки за Шумен вкара Идову Ореолувапо, който завърши дабъл-дабъла си с 12 борби.

ЦСКА също не остави големи шансове на гостите си. "Червените" отбелязаха първите пет точки в мача и дори се откъснаха на 12 в първата четвъртина при 21:9. За ЦСКА 25 точки вкара Мартин Сотиров, а Брендън Йънг и Алекс Симеонов завършиха с по 16.

Дериъс Хол вкара 26 точки за Берое.

След тези два мача Спартак е четвърти с 26 точки и една повече от ЦСКА, а Берое е на следващата позиция с още една пасив. Шумен пък е на последното място с едва три победи от началото на редовния сезон в НБЛ.

БТА / Автор: Ивайло Георгиев