Черноморец победи Берое с 86:74 (17:4, 24:22, 29:26, 16:22) като гост в Стара Загора в последна среща от първия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). За бургазлии двубоят бе първи след отпадането им в квалификациите на турнира за Купата на ФИБА Европа, а начело на Берое дебютира новият старши треньор на тима Никола Василев, чието назначение бе обявено броени часове преди мача.

Гостите от Бургас имаха преимущество почти през целия двубой. Те започнаха много силно и поведоха със 17:4 след първите 10 минути. До почивката Берое заигра по-стабилно, но не успя да намали съществено изоставането си и Черноморец имаше аванс от 41:26 след първото полувреме.

Бургазлии продължиха да доминират и през второто полувреме, а разликата на моменти достигна 21 точки. Те спечелиха борбата под коша (39-30) и бяха по-ефективни при стрелбата. Преди последния период Черноморец водеше със 70:52 и до края домакините само намалиха малко пасива си. Травис Макконико бе най-резултатен за гостите от Бургас с 25 точки, 2 борби и 6 асистенции, а Шон Смит се отчете с „трипъл-дабъл“ от 20 точки, 15 борби и 12 асистенции.

За състава от Стара Загора Даръл Дейвис завърши със 17 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Джабари Крейг добави 16 точки и 4 борби. В следващия кръг Берое ще гостува на тима на Шумен на 14 октомври, а два дни по-късно Черноморец приема Рилски спортист в Бургас./БТА