Черноморец постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже и продължава без поражение от началото на сезона, след като надделя над ЦСКА с 95:82 (26:16, 19:13, 28:30, 22:23) като домакин в Бургас в мач от осмия кръг на шампионата. Бургазлии остават начело във временното класиране, докато „червените“ допуснаха трета загуба и продължават с актив 5-3.

Домакините поеха водачеството още в началото на двубоя и останаха водещи в резултата до края. След силния старт в първите 10 минути, тимът на Черноморец дръпна с 26:16, а до почивката увеличи аванса си до 45:29. Баскетболистите на ЦСКА не поведоха в нито един момент от срещата.

През второто полувреме опитаха да се доближат до противника, но разликата не падна под 9 точки. Преди последната част Черноморец имаше преднина от 73:59, а най-големият аванс на бургазлии бе 18 точки.

За две технически нарушения в самия край на двубоя бе дисквалифициран старши треньорът на „червените“ Росен Барчовски.

Христо Захариев бе най-полезен за домакините с 27 точки, 4 борби и 3 асистенции. Травис Макконико допринесе с 21 точки, 7 борби и 3 асистенции, а Шон Смит оформи „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 16 борби, като добави и 5 асистенции. Николай Георгиев добави 16 точки. За Черноморец срещата пропусна Тони Троша, а в игра се завърна Евгени Хаджирусев.

Най-резултатен за ЦСКА бе Георги Боянов с 20 точки, 7 борби и 2 асистенции. Брандън Йънг се включи с 19 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Кейлъб Уесън завърши с „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 12 борби, добавяйки и 4 асистенции.

В следващия кръг на 29 ноември (сряда) ЦСКА ще бъде домакин на отбора на Шумен, а Черноморец ще гостува на Академик в Пловдив./ БТА