Тимът на Черноморец победи ЦСКА със 100:84 (20:15, 30:26, 25:19, 25:24) като домакин в Бургас в двубой от 19-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Бургазлии записаха осми успех от 17 мача и заемат седмата позиция във временното класиране, а „червените“ държат петото място с актив 9-8.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща. Те поведоха с 5 точки след първите 10 минути игра, а до почивката увеличиха аванса си до 50:41. Баскетболистите на Черноморец доминираха и в третата четвърт, която приключи с 15 точки аванс за тях при 75:60. До края гостите от София не успяха да застрашат водачеството на домакините, а най-голямата разлика достигна 21 точки.

Георги Боянов и Джордан Тъкър отбелязаха по 23 точки за победата на Черноморец, като първият добави 10 борби и 4 асистенции.

За състава на ЦСКА, който беше без Андрей Иванов, най-резултатен бе направилият дебют Таменанг Чо с 21 точки, 7 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг от НБЛ на 8 февруари ЦСКА посреща Ямбол, а Черноморец ще бъде домакин на Черно море Тича.