Черноморец нанесе една от най-тежките загуби на Левски Лукойл в последните години. В мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига в зала "Бойчо Брънзов" домакините се наложиха с повече от категоричното 93:75 (20:17, 33:11, 20:21, 20:26).

Домакините водиха с 25 точки на почивката и с 33 точки (63:30) две минути след началото на второто полувреме и не се отказаха до края да налагат волята си на терена.

Това е трето поражение на "сините" за сезона. Те имат и 10 победи и са втори в класирането в момента, като изостават с две поражения от лидера Рилски спортист. Следващият съперник на Левски Лукойл е Спартак Плевен. Победата е пета за тима на Черноморец, трета като домакин, който е шести в подреждането. На 23 януари тимът гостува на Академик Пловдив.

Целият отбор на Черноморец заслужава суперлативи за този мач не само заради представянето си на терена, но и заради настроението и духа, които показа. Отново титулярите на Васил Евтимов изнесоха тежестта, като изиграха най-добрия си двубой през сезона. Константин Коев беше истински капитан с 23 точки (5 тройки) и 9 борби. С 24 точки и 16 борби се отличи Марвин Смит, а Уендъл Луис добави 20 точки и 7 борби. С 19 точки и 10 асистенции завърши Дианте Болдуин.

Тайрън Брейзълтън наниза 16 точки за гостите, Христо Захариев се отличи с 15 точки и 9 борби, като остана на борба от пореден "дабъл-дабъл". С двойно постижение завърши Данило Тасич - 12 точки и 13 борби, с 11 точки и 12 борби се отличи Райън Райт, а 10 точки вкара Чавдар Костов.