Рилски спортист се справи без проблеми с тима на Берое като гост в Стара Загора със 125:76 (35:14, 28:24, 35:24, 27:14) в двубой от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Носителят на Купата на България скоростно постигна 21-а победа за сезона и остава лидер във временното класиране. Старозагорци, които бяха без всичките си чужденци и в изцяло в български състав за мача вече са с актив 11 успеха и 11 загуби.

Гостите от Рилски спортист тотално доминираха в срещата, на почивката водеха с 63:38, а преди последната четвърт резултатът бе 98:62. Най-голямата разлика достигна 49 точки.

Трей Портър беше най-резултатен за Рилски спортист с 22 точки и 5 борби, а с 20 точки и 7 борби се отличи Барет Бенсън. По 13 точки отбелязаха Павлин Иванов, Коуди Карлсън и Ай Джей Хес.

В отсъствието на Седариан Рейнс, Обина Олека, Джордан Бърнс и Антон Кук, най-полезен за Берое бе Дамян Минков с 19 точки. Мартин Сотиров вкара 17 точки, а Александър Янев – 15.

Черноморец победи Спартак Плевен със 79:66 (17:19, 21:12, 22:19, 19:16) като домакин в Бургас в друг мач от 23-ия кръг. За воденият от треньора Васил Евтимов тим, който държи четвъртата позиция в подреждането, успехът бе 14-и, а плевенчани претърпяха 11-а загуба и са пети към момента.

След равностойни първи 10 минути, домакините дръпнаха с 38:31 в края на първото полувреме. Бургазлии останаха водещи в резултата и след почивката, като преди четвъртата част водеха с 60:50. До края Черноморец не изпусна водачеството и се поздрави с домакинска победа.

Георги Боянов се отличи за състава от Бургас с 26 точки и 9 борби. Евгени Хаджирусев допринесе за успеха с 13 точки и 6 асистенции, Влатко Гранич завърши с 12 точки и 11 борби, а Андрей Иванов се включи с 10 точки и 13 борби.

За Спартак Плевен Божидар Аврамов и Ивко Ивков реализираха по 13 точки. Николай Стоянов се отчете с 11 точки.

В следващите мачове утре за отбора на Берое предстои да изиграе отложения си мач от 22-ия кръг срещу Черно море Тича, а в събота, 9 април, старозагорци гостуват на Черноморец. Също в събота Спартак Плевен е домакин на състава на Шумен, а в Самоков Рилски спортист приема Балкан в понеделник, 11 април.

Срещи от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Берое (Стара Загора) – Рилски спортист (Самоков) – 76:125 (14:35, 24:28, 24:35, 14:27)

Черноморец (Бургас) – Спартак (Плевен) – 79:66 (17:19, 21:12, 22:19, 19:16)

Ямбол – Шумен – 93:88 (25:23, 30:27, 21:22, 17:16)

от вторник:

Левски – Академик (Пловдив) - 76:70 (23:20, 15:12, 23:22, 15:16)

Черно море Тича (Варна) – Балкан (Ботевград) - 72:84 (20:28, 17:18, 16:21, 19:17)