Черно море Тича допусна втора поредна загуба в Националната баскетболна лига (НБЛ) и първо поражение като домакин за сезона.  В своята зала "Христо Борисов" варненският тим отстъпи на Академик София със 78:92 (15:29, 25:21, 12:25, 26:17) в среща от втория кръг.

За победителите най-полезен бе Николай Грозев, който реализира 24 точки, от които 6 тройки. 15 точки и 9 борби добави Цветомир Чернокожев.

За домакините Мартин Коцев се отлричи с 15 точки, 7 асистенции и 6 борби, а Велислав Гълъбов също вкара 15 точки.

Двубоят започна равностойно с няколко изравнявания на резултата, след което гостите успяха да поведат последователно с 16:7 и 23:8.  Академик показа по-добра игра и заслужено спечели първата част с 29:15.

През втората четвърт домакините показаха много по-добра игра в защита и започнаха да стопяват пасива си, като в средата на частта той бе намален до 7 точки при 27:34. Академик обаче успяваше да поддържа преднината си и на полувремето авансът на столичния тим бе 10 точки 50:40.

След почивката гостите отново бяха по-добри на игрището. Те набързо реализираха 12 срещу само 2 точки за домакините и дръпнаха с 20 точки при 62:42.

Гостите успяха да поддържат преднината си и преди последната четвърт водеха с 23 точки при 75:52.

За близо 4 минути игра през последната част домакините вкараха 11 срещу 4 точки и намалиха пасива си до 16 точки при 63:79.

Минута и 44 секунди преди края Черно море Тича успя да намали изоставането си до 10 точки при 84:74, но силите на отбора не стигнаха за обрат и Академик взе мача с 92:78.