Черно море Тича допусна четвърта загуба в НБЛ и все още е без успех в надпреварата. Варненският тим отстъпи на Спартак Плевен със 73:82, независимо че Мартин Коцев завърши с дабъл-дабъл - 16 точки, 14 борби и 8 асистенции. За победителите Цветослав Острев вкара 23 точки, взе 5 борби и завърши с 6 асистенции.

Двата отбора изиграха много оспорвана първа част, като резултатът бе изравняван четири пъти. И двата тима допускаха грешки в стрелбата, но домакините успяха да вземат първата четвърт с 15:14. Равностойната игра продължи и през втората част. След две поредни равенства при 17:17 и 20:20 обаче гостите успяха да дръпнат с 5 точки при 25:20. След малко повече от четири минути игра през втората четвърт Спартак успя да поведе със 7 точки при 33:26. На почивката преднината на гостите бе 5 точки - 35:30. През първите две части за Черно море Тича се представи отлично Мартин Коцев, който на полувремето имаше 4 точки, 9 борби, 5 асистенции и по един блок и една открадната топка.

Домакините започнаха много добре третата част и вкараха 9 срещу 4 точки и за две минути и половина игра изравниха при 39:39. Около 2 минути преди края на третата част заради много грешки на домакините Спартак успя да поведе с 6 точки при 52:46, а преди последната част водеха с 52:50. След минута и половина игра през четвъртата четвърт Черно море Тича изравни при 54:54. Последва още едно изравняване, след което гостите успяха да поведат със 7 точки при 65:58, като за тази разлика допринесе Николай Маринов, който вкара две поредни тройки. Домакините успяха да намалят пасива си, но с тройка, два точно изпълнени наказателни удара и кош на Цветослав Острев около 2 минути преди края Спартак поведе с 12 точки 74:62. Домакините отвърнаха веднага с 6 поредни точки, но силите им не стигнаха за обрат и Спартак взе мача с 82:73.

Черно море Тича - Спартак /Плевен/ 73:82 /15:14, 15:21, 20:17, 17:30/