Черно море Тича записа петата си победа в Националната баскетболна лига. Варненският тим надделя над Спартак Плевен с 86:77. Успехът е пети за Черно море Тича, като тимът има 10 поражения. За Спартак загубата е 8 от началото на сезона, като тимът е със 7 успеха. За победителите Ейвърил Угба завърши пореден мач с дабъл-дабъл – 16 точки и 22 борби.

start-photo.bg
17 снимки

Срещата започна равностойно, след което след малко повече от три минути и половина игра Спартак поведе с 8:4. Черно море Тича успя да обърне резултата в своя полза и в средата на първата четвърт водеше с 12:8. Три минути и 8 секунди преди края на периода с тройка на Ивко Ивков гостите отново поведоха в резултата – 15:14. В края на първата част с кош на Лъчезар Тошков домакините изравниха при 18:18, но след два точно изпълнени наказателни удари от Ивко Ивков и тройка на Станимир Маринов 5 секунди преди сирената Спартак спечели първата част с 23:18. В началото на втората част играчите на Черно море Тича показаха страхотна игра в защита и атака и вкараха 17 срещу 0 точки и поведоха с 35:23. Спартак вкара първия си кош през втората четвърт 2:59 минути преди почивката чрез Седариан Рейнс. На полувремето резултатът бе 40:34 за варненския тим.

След почивката играта бе сравнително равностойна. Отборът на Спартак Плевен успя да намали изоставането си до 2 точки при 41:43, но домакините бързо успяха да си върнат преднината, която след малко повече от 4 минути игра достигна 10 точки при 53:43 след тройка на Михаил Молдов. Гостите успяха на два пъти на намалят пасива си до 6 точки, но преди последната решителна част авансът на Черно море Тича бе 12 точки – 66:54. В началото на последния период за близо 3 минути игра домакините поведоха с 15 точки при 74:59. До края на срещата домакините поддържаха преднина от около 10 точки и заслужено спечелиха двубоя.

Автор: Данаил Войков/БТА