Отборът на Черно море Тича записа първа победа в надпреварата на Националната баскетбола лига при мъжете. Пред собствена публика баскетболистите на Спас Натов надделяха над Левски със 100:78 точки.

Домакините започнаха много добре срещата и поведоха за три минути и половина с 10:3. Отборът на Черно море Тича игра много добре в защита и продължи да трупа преднина, която с тройка на Ангел Нацкин минута и половина преди края на първата четвърт стана 13 точки - 20:7.

Домакините без проблеми взеха първата четвърт с 22:12. През втората част отново Черно море Тича бе по-добрият отбор. Момчетата на треньора Спас Натов започнаха да трупат аванс, който около 4 минути и половина преди почивката достигна до 20 точки при 39:19.

В самия края на втората четвърт "сините" показа добра игра, възползваха се от грешки на домакините и успяха да намалят изоставането си до 12 точки - 31:43.

След почивката играчите на Черно море Тича отново показаха отлична игра и около 5 минути и половина преди края на третата част успяха да поведат с 21 точки при 63:42. Преди последната част резултатът бе 73:56 за отбора на Черно море Тича.

В последната част домакините бяха безкомпромисни, успяха да поведат с 29 точки при 93:64 и заслужено спечелиха мача със 100:78.