Левски се наложи над Берое с 86:76 (31:16, 14:24, 19:21, 22:15) като гост в Стара Загора в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе трета поредна за „сините“ от началото на сезона и ги изпрати на върха във временното класиране с равен актив с Черноморец. Берое допусна второ поражение от трите си изиграни двубоя до момента.

Гостите започнаха много силно и поведоха с 31:16 след 10 минути игра в Стара Загора.

Последва спад в играта на „сините“, а баскетболистите на Берое се доближиха само на точка в средата на втората част при 34:35. Гостите обаче задържаха преднината и на почивката резултатът бе 45:40 в тяхна полза.

Берое се държеше близо до противника, като преди последната четвърт пасивът на домакините бе само 3 точки – 61:64, но до края те не успяха да стигнат до обрат.

Алън Арнет бе най-резултатен за Левски с 25 точки, 6 борби и 3 асистенции. Джон Флорвиъс се отчете със 17 точки и 8 борби, а Златин Георгиев допринесе с 14 точки и 6 борби.

Карлос Пепин завърши с „дабъл-дабъл“ за Берое с 20 точки и 14 борби, а по 13 точки вкараха Даръл Деайвис и Михаил Комбаков.

За Левски предстои дербито с ЦСКА на 30 октомври, докато Берое ще гостува на Ямбол на 28 октомври в следващия си мач от шампионата./БТА