Берое победи Черноморец със 102:98 (21:20, 20:15, 22:22, 21:27, 18:14) след продължение в четвъртфиналите от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже и се класира за полуфиналите. Финалната осмица в надпреварата се провежда в „Арена Ботевград“. Старозагорци очакват победителя от сблъсъка между Рилски спортист и Академик Пловдив, който предстои по-късно тази вечер. Полуфиналите ще се ираят в събота.

Двата състава изиграха изключително интересен мач, а баскетболистите на Берое вложиха доста усилия, за да пречупят застигнатия от редица проблеми тим на старши треньора Васил Евтимов, който използва само седем състезатели в мача и не можеше да разчита на капитана Константин Коев, който е контузен.

В средата на първата част Черноморец поведе с 14:10, но Берое отговори със серия от 9:0 и обърна резултата в своя полза като след 10 минути игра водеше с 21:20. Старозагорци установиха леко предимство през втората четвърт и 24 секунди преди почивката дръпнаха с 8 точки, а в края на първото полувреме резултатът бе 41:35. Нова поредица от 9 безответни точки донесе на Берое аванс от 12 при 53:41 в средата на третата част, а разликата стигна 15 при 60:45. Бургазлии успяха да стопят пасива си до 6 точки и преди последните 10 минути изоставаха с 57:63.

Георги Боянов свали разликата до 4 точки в началото на четвъртия период и пак той с тройка намали пасива на Черноморец до 1 при 70:71. С точна стрелба от далечна дистанция на Тихомир Желев отборът от Бургас изравни за 73:73 при оставащи три минути. Последваха драматични финални минута и половина, размяна на тройки, включително две поредни на Антон Кук, който направи резултата 81:78 за Берое, но с точна стрелба за три точки 2 секунди преди края Георги Боянов изравни за 84:84 и прати двубоя в продължение. Пак от тройката Тихомир Желев изведе Черноморец с точка напред, но Берое поведе с 9 при 97:88 при оставащи по-малко от 2 минути в продължението и стигна до успеха.

Антон Кук бе най-резултатен за състава от Стара Загора с 31 точки, а Седариан Рейнс завърши с 19 точки, 6 борби и 5 асистенции. Александър Янев се отчете със 17 точки и 12 борби, а с 14 точки и 6 борби допринесе Обина Олека. Джордън Бърнс пък се включи с 6 точки и 10 асистенции.

За Черноморец много силен мач изигра Георги Боянов, който завърши с 29 точки, 16 борби и 4 асистенции, а Тихомир Желев добави 28 точки и 5 асистенции. Андрей Иванов реализира 12 точки, 14 борби и 6 асистенции.