Отборът на Берое победи Академик Пловдив с 90:84 (31:21, 26:20, 8:20, 25:23) като домакин в Стара Загора в двубой от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе десети за старозагорци, които имат и 11 загуби, а пловдивчани продължават с актив 6-15.

Домакините изиграха добро първо полувреме, доминираха във втората четвърт и поведоха с 16 точки на почивката при 57:41. Последва по-добра трета част за гостите от Академик, които намалиха до 4 точки пасива си и последните 10 минути започнаха при резултат 65:61. До края обаче Берое не допусна обрат и удържа победата.

Келси Барлоу бе най-резултатен за състава от Стара Загора с 24 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Дариъс Хол добави 23 точки, 13 борби и 6 асистенции.

За гостите Васил Бачев завърши с 15 точки, 3 борби и 5 асистенции.

В следващия кръг на 11 март Берое ще приеме тима на Ямбол, докато Академик Пловдив ще гостува на Черноморец в Бургас.

БТА / Автор: Кремена Младенова