Вицешампионът Балкан пък получи тройка в заключителните секунди и отстъпи на Рилски спортист с 89:90 (16:28, 27:16, 15:23, 31:23).

Балкан проспа първата четвъртина и Рилски спортист натрупа аванс от 12 точки до сирената, а в началото на втората част Артур Едуърдс вкара от наказателната линия и Мартин Маринов се разписа от зоната за три точки за 32:16. Стрелбата на гостите от Самоков обаче започна да изпитва проблеми и Балкан се възползва.

Танксли Ефианаи вкара два пъти от бялата линия и продължи серията си с точен изстрел под коша, а Димитър Димитров свали разликата под 10 пункта с тройка. Рилски спортист направи и нова серия от осем безответни точки преди сирената, а Ефианаи завърши полувремето със забивка за 43:44.

Рилски спортист запази точката преднина до финалната минута на последната четвъртина, въпреки че в моменти от третата авансът на гостите приближаваше отново десет пункта. Последните 60 секунди започнаха с кош на Дерек Райт за 85:87, но Венцислав Петков изравни в ответната атака.

Балкан стигна до нов кош чрез Брендън Браун и поведе, но девет секунди преди сирената Дерек Райт вкара тройка и Рилски спортист спечели драматична победа в Ботевград.

Джейлън Дженкинс беше най-резултатен за Рилски спортист с 19 точки, към които добави и 13 спечелени борби.

Дерек Райт завърши с 16 пункта, а по 15 за Балкан отбелязаха Брендън Браун и Микаел Хопкинс, който спечели и 11 борби.