Балкан Ботевград победи с 85:80 (23:19, 23:19, 17:19, 22:23) точки Рилски спортист (Самоков) като гост и поведе с 2:1 успеха в серията от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три победи от пет мача.

Четвъртата среща е в събота отново в Самоков от 18.00 часа. Гостите започнаха по-добре срещата и 3:30 минути преди почивката имаха преднина от 11 точки при 41:30. В третата част играчите на Балкан поведоха с 60:50, а в началото на последната четвърт с 67:57.

До края домакините се опитаха да стигнат до обрат, но успяха само да намалят пасива си на 5 точки след кош на Йордан Бозов със сирената. Най-полезен за победителите беше Павел Маринов със 17 точки, 8 борби и 5 асистенции. Иван Лилов и Мартин Маринов добавиха по 15 точки. Цветослав Острев завърши с 11 точки. За домакините с 20 точки приключи Върнън Тейлър, а 18 точки вкара Тони Гуджино. Жарко Ракочевич се отличи със 17 точки и 7 борби, а Йордан Бозов записа 13 точки./БТА