Черно море Тича допусна 12-a загуба в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика в много здрав и интересен мач варненският тим отстъпи в последните секунди на срещата с Балкан с 85:88. Домакините имат в актива си и 5 победи. За гостите успехът е 14-и, като те имат и 4 загуби.

Ейвърил Ъгба за пореден мач постигна "дабъл-дабъл" за Черно море Тича – 20 точки и 12 борби, а за Балкан Мануел Суарес също завърши мача с "дабъл-дабъл" – 19 точки и 13 борби.

Гостите започнаха отлично двубоя и поведоха с 8:2, а след малко повече от 3 минути игра с 13:4. В средата на първата част Балкан водеше с 18:10. С кош на Ейвърил Ъгба домакините намалиха изоставането си до 5 точки при 13:18, но ботевградчани отново дръпнаха в резултата и взеха първия период с 32:23.

През втората четвърт домакините показаха доста по-добра игра и в защита, и в нападение. Независимо че Балкан успя да поведе с повече от 10 точки, играчите на треньора Кирил Болшаков показаха характер и започнаха постепенно да топят пасива си. След почти три минути и половина игра с тройка на Тач Ънру Черно море Тича намали изоставането си до 4 точки – 35:39. След това гостите отново поведоха с 9 точки, но варненци успяваха да намалят до 4 точки аванса на Балкан. Три минути и 11 секунди преди паузата преднината на гостите стана само 2 точки – 44:42. До края на втората част играта бе много оспорвана и равностойна, а на почивката Балкан имаше преднина от 4 точки – 50:46, като секунди преди края домакините пропуснаха под коша на няколко пъти да намалят до 2 точки.

През второто полувреме двубоят остана равностоен и резултатът се движеше кош за кош. След малко повече от 4 минути игра с два точно изпълнени наказателни удара от Тач Ънру Черно море Тича изравни за 54:54, но с кош на Мануел Суарес и тройка на Николай Грозев Балкан поведе с 5 точки – 59:54. Три минути преди края на третата част Черно море с кош на Мартин Коцев поведе в резултата при 60:59. Балкан успя бързо да обърне резултата в своя полза, но Черно море Тича изравни след два точно изпълнени наказателни удара от Михаил Молдов. Преди последната решителна четвърт резултатът бе 69:64 за гостуващия тим.

Домакините започнаха ударно последния период, за по-малко от 30 секунди вкараха 5 точки и изравниха резултата. Последва още едно равенство, след което Ейвърил Ъгба реализира 2 точки и Черно море Тича поведе при 73:71. При оставащи 3 минути Мануел Суарес извърши пето лично нарушение. До края на мача съдиите на два пъти използваха системата за видеоповторение, която потвърди решенията им, като 25.7 секунди преди края на мача Черно море Тича поведе с 3 точки при 84:81 след два точно изпълнени наказателни удара от Лъчезар Тошков, но Балкан вкара тройка чрез Павлин Иванов и изравни. Последва грешка на Тошков в атака, гостуващият тим открадна топката и вкара за 86:84. В последните секунди домакините направиха решаващи пропуски от наказателната линия и Балкан измъкна победата с 88:85.

БТА / Автор: Данаил Войков