Балкан победи шампиона Левски с 88:70 (15:27, 31:13, 20:14, 22:16) като гост в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Сините" имат сериозни кадрови проблеми заради тежката финансова криза, като старши треньорът Константин Папазов използва общо осем играчи, един от които Алекс Уандие игра само 8 секунди.

Домакините имаха предимство в началото, когато по-опитните баскетболисти от стартовата петица все още бяха свежи. Шампионите натрупаха аванс от 14 точки при 29:15 в началото на втората четвърт, но Балкан стигна до обрат до почивката. Гостите вкараха 10 безответни точки в последните 2:49 минута на втората четвърт и спечелиха първото полувреме с 46:40. Левски успя да намали до 46:48 в началото на третата част, но нова серия от 9:0 даде окончателно предимство на ботевградчани, които изградиха двуцифрен аванс и до края на допуснаха изненада.

Силен мач за гостите изигра Иван Лилов, който завърши с 26 точки и 6 асистенции. Двама баскетболисти на Балкан пък записаха "дабъл-дабъл". Вукота Павич се отличи с 11 точки и 13 борби, а Педжа Стаменкович завърши с 10 точки и 10 асистенции. За "сините" най-добър беше Алекс Симеонов с 20 точки и 7 борби, а Павел Иванов добави 20 точки и 6 борби.

Балкан вече е втори в класирането с 21 точки, а Левски падна на трето място с 20 точки. Лидер е Лукойл Академик с пълен актив от 22 точки и мач по-малко.