Отборът на Левски отстъпи като домакин на Балкан (Ботевград) с 59:72 (19:21, 9:12, 18:19, 13:20) в среща от 18-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). "Сините" допуснаха пета загуба от 14 мача и са пети във временното класиране, а с 11-ата си победа от 15 мача от началото на сезона Балкан излезе на второ място в подреждането. Това бе втори пореден успех на ботевградчани над Левски в шампионата след този през декември миналата година.

Равностойна първа част между двата тима приключи с аванс от 2 точки за гостите при 21:19. Последваха ниско резултатни втори 10 минути, в които Балкан добави още 3 точки към преднината си и съперниците се оттеглиха на почивката при 33:28. Три минути след подновяването на играта ботевградчани поведоха с 10 точки, но "сините" не позволиха на съперника да се откъсне повече и намалиха до 46:52 след третата четвърт. До края Балкан контролираше събитията на терена и отбеляза най-голямата си преднина в мача - 13 точки.

Чавдар Костов бе най-полезен за домакините с 22 точки и 3 асистенции, а Ивица Радич се включи с 13 точки и 9 борби.

За победителите от Балкан Амад Рори бе най-резултатен с 20 точки, 3 борби и 3 асистенции, Дерик Маркс добави 18 точки и 3 борби, а Димитър Димитров завърши с 13 точки и 5 борби.

Съставът на Левски има насрочени два мача в два поредни дни през следващата седмица, като първо ще гостува на Академик Пловдив на 16 февруари в отложен мач от 14-ия кръг, а ден по-късно трябва да изиграе и двубоя си в Ямбол, който бе отложен от 15-ия кръг. Балкан пък е домакин на Рилски спортист на 18 февруари в отложена среща от 15-ия кръг.