Балкан спечели драматично четвъртфиналната серия с Академик Пловдив от Националната баскетболна лига за мъже. Тимът на Небойш Видич надигра като домакин пловдивчани в третия решителен мач с 61:55 (19:11, 12:18, 10:12, 20:14) и спечели серия с 2:1 победи.

Така ботевградчани са на полуфинал с Левски, а серията започва в четвъртък (12 май) в Ботевград.

Двубоят тази вечер беше изключително оспорван. На почивката домакините водеха с 31:29, а след 30 минути имаше равенство в резултата 41:41.

Играчите на Балкан направиха обрат 55:53 след тройка на Дерик Маркс при оставащи 1:27 минута, след което Крис Минков вкара тройка за 58:53 секунди преди сирената. Тони Гуджино изпусна тройка за гостите с а три наказателни удара домакините поведоха с 61:53 преди Робърт Фрейманис да вкара кош за гостите за крайното 61:55.

Крисчън Джоунс беше на-резултатен за победата със 17 точки, а 10 имаше Дерик Маркс. Николай Грозев пропусна мача, а извън състава бяха юношите Александър Гавалюгов и Михаил Гавазов.

Дейшон Найт беше над всички за Академик с 15 точки, а 11 вкара Васил Бачев.

Играе се до три победи от мача, а първите два са в Ботевград на 12 и 14 май. След това серията се мести в София на 17 и 19 май.