Балкан загуби от израелския Апоел Галил Елион с 64:70 (15:22, 26:10, 3:22, 20:16) в мач от шестия кръг в група "А" на Балканската баскетболна лига за мъже. Поражението бе второ за ботевградчани от петте мача, които изиграха до момента и второ от същия съперник. За Апоел Галил Елион успехът е шести пореден, а тимът от Израел остава непобеден в надпреварата.

Двата състава направиха интересен сблъсък, а българският тим показа две различни лица в срещата. Ключова за загубата бе третата четвърт, в която баскетболистите на Балкан отбелязаха само 3 точки срещу 22 за гостите.

Апоел започна по-уверено мача и поведе с 22:15 след първата част, но със здрава защита и добра стрелба домакините направиха серия от 15:0 и обърнаха до 35:28, а на почивката резултатът бе 41:32 в тяхна полза. Последва лоша трета част за Балкан, в която играта на тима никак не спореше и преди последните 10 минути израелският отбор дръпна с 54:44.

Ботевградчани изостанаха с 16 точки, но все пак съумяха да намалят пасива си до три и дори имаха шанс за пълен обрат, но Апоел Галил Елион удържа победата.

Най-резултатен за Балкан бе Дерик Маркс с 14 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Трейвин Тибодо добави 13 точки и 4 борби. За Апоел с 23 точки завърши Ике Ироегбу.

"Цялостно съм доволен от моя отбор. През второто полувреме те промениха изцяло играта си, особено в защита. Може би това е причината, поради която загубихме", заяви старши треньорът на състава от Ботевград Небойша Видич.

В следващия си мач от Балканската лига на 14 януари догодина Балкан ще гостува на Макаби Хайфа.