Балкан победи тима на Ямбол в Ботевград с 94:81 (32:23, 23:21, 22:19, 17:18) в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Със седмия си успех в първенството, който бе и трети пореден, Балкан се изравни с Левски като двата състава делят трето-четвърто място във временното класиране. Гостите от Ямбол допуснаха осмо поражение от 10 изиграни мача.

Ботевградчани започнаха стабилно, демонстрираха по-точна стрелба и превъзхождаха противника през целия сблъсък. Домакините поведоха с 32:23 след първата част и макар Ямбол да намали до 4 точки пасива си във втората четвърт, на почивката резултатът бе 55:44 за Балкан. През второто полувреме воденият от старши треньора Небойша Видич състав продължи да доминира, дръпна със 77:63 след 30 минути игра и до края задържа аванса си.

Най-полезен за Балкан беше Дивон Уошингтън с 24 точки, 9 борби и 2 асистенции. Трейвин Тибодо допринесе с 14 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Николай Грозев се отчете с 13 точки и 3 борби.

Тадж Ридли беше най-резултатен за Ямбол като завърши с 16 точки и 8 борби, а Александър Матушев отбеляза 15 точки.