Академик Бултекс се наложи над гостуващия Черно море Тича с 90:89 след продължение (34:18, 20:18, 17:20, 8:23, 11:10) в последен мач от 13-ия кръг в НБЛ. Домакините пропиляха аванс от 23 точки в редовното време, а след това реализираха обрат в допълнителните 5 минути, за да стигнат до успеха.

Пловдивчани контролираха срещата и се виждаха победители, след като взеха аванс от 67:44 малко след средата на третата четвърт. Академик водеше със 73:56 осем минути преди края, но варненци не се предадоха и постепенно стопиха пасива си, като след три точни наказателни удара 9 секунди преди сирената на Деян Карамфилов стигнаха до изравняване за 79:79.

В последната атака Оскар Белфийлд не успя да вкара от дистанция за домакините и двубоят трябваше да бъде решен с продължение. В него гостите поведоха с 89:83, но в последните две минути не успяха да реализират нов кош. В същото време Академик вкара 7 безответни точки, като победната тройка реализира Джордън Семпъл 15 секунди преди края.Ангел Нацкин имаше шанс да донесе победата на Черно море, но пропусна 6 секунди преди сирената.

Шакир Смит беше най-резултатен за пловдивчани с 23 точки, а резервата Семпъл добави 21 точки и 18 борби. За гостите Мърджан Мъркович наниза 19 точки, а капитанът Станислав Цонков се отличи с 15 точки и 12 борби.