Академик Пловдив победи гостуващия Ямбол със 106:80 (33:14, 26:18, 26:20, 21:28) в среща от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Пловдивчани бяха в пълен състав за първи път от началото на сезона за домакинство, а след успеха се изкачиха на трето място във временото класиране с баланс 7-7. Ямбол е на осма позиция с три успеха и девет поражения.

В срещата интрига нямаше, след като домакините започнаха много силно мача и на почивката имаха аванс от 59:32.

Най-голямата разлика в полза на Академик беше 38 точки при 97:59 седем минути преди сирената.

Николай Титков вкара 21 точки за успеха, по 20 добавиха Неманя Бешович и Робертс Фрейманис, а Николай Николов записа 17 точки и 11 борби.

За Ямбол по 16 точки реализираха Александър Матушев и Джеремая Пейдж.