Академик Пловдив спечели срещу Левски с 92:87 (20:14, 24:25, 15:21, 33:27) в отложен мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. С този успех пловдивчани излязоха на 4-о място в класирането с 25 точки, постигнати от 8 победи и 9 поражения. След тях е Левски с 24, но и с два мача по-малко. Начело е Рилски спортист (Самоков) с 16 победи от 16 мача или 32 точки, следван от Черноморец (Бургас) и Балкан (Ботевград) с по 26.

Най-резултатен за пловдивчани беше Васил Бачев, който вкара 27 точки, а след него в листата се нареди Антъни Гуджино с 22, който взе и 10 борби. Николай Титков и Томислав Минков завършиха съответно с 16 и 14 точки.

За "сините" над всички беше националът Чавдар Костов с 28 точки, Марио Литъл добави 19, а Венцислав Петков – 15.

Пловдивчани бяха без Робърт Фрейманис, който е със счупено ребро и все още не е ясно колко ще отсъства и това наложи Академик да играе с осем играчи през целия мач, но пък имаха красива агитка в лицето на волейболистките на Марица. Маричанки върнаха жеста на съгражданите си, след като и Академик подкрепи волейболистките в двубоя в Шампионска лига вчера срещу руския Динамо.

Академик стартира ударно двубоя и спечели първата четвърт с 20:14. Във втората четвърт Левски успя да спечели с точка - 25:24 и така на полувремето резултатът беше 44:39. Пловдивчани водеха през голяма част от мача, но гостите от София направиха обрат през третата четвърт и я взеха с 18:13. Което пък означаваше, че за първи път от началото на двубоя гостите водеха с 60:59. Устремът на домакините обаче се оказа решаващ и в последните 7 минути на мача те успяха да измъкнат победата от шампиона, след като успяха да вземата последната четвърт с 33:27 и така спечелиха двубоя с 92:87.

Това беше последен мач за Академик преди паузата за националните отбори. Следващият мач на пловдивчани е на 5 март отново отложена срещу от НБЛ тя е гостуване на Балкан в Ботевград. Утре Левски ще изиграе още един двубой – гостуване на Ямбол в 18 ч.