Монтана 2003 победи убедително гостуващия Берое (Стара Загора) с 84:64 (24:10, 19:23, 22:10, 19:21) в петия мач от финалната серия на женското баскетболно първенство на България. Така домакините спечелиха серията с 3:2 победи и завоюваха втора поредна шампионска титла и пета в историята си след 1995, 2000, 2016 и 2018 година.

Баскетболистките на домакините получиха златните си медали и Купата от кмета от Монтана Златко Живков, а сребърните медалистки от Берое бяха наградени от президента на БФБаскетбол Георги Глушков.

Този сезон Монтана 2003 спечели Купата и Суперкупата на България.

Отборът на Берое, който триумфира в Адриатическата лига, не успя да завоюва титлата в България, въпреки че игра на финал за втора поредна година.

Състезателките на Стефан Михайлов доминираха изцяло в двубоя. Те започнаха със серия от 11:1 и спечелиха убедително първата четвърт с 24:10. На почивката домакините имаха аванс от 43:33.
Баскетболистките от Монтана започнаха със серия от 20:8 третата част и преднината им достигна 63:41 две минути преди края.

В четвъртата част след кош на Радостина Димитрова домакините стигнаха до най-големия си аванс в двубоя - 27 точки при 84:57 2:50 минути преди сирената.

За победителките се отличи Радостина Димитрова с 20 точки, Христина Иванова добави 19, а Димана Макариева - 16. За Берое Виолина Кочева записа 15 точки, а Карина Константинова завърши с 14 точки. /БТА