Монтана 2003 победи лидера в класирането Хасково 2012 с 83:61 (20:19, 28:18, 15:17, 20:7) точки в среща от осмия кръг на женското баскетболно първенство на България.

За гостенките това е първо поражение след серия от седем поредни успеха. Въпреки това Хасково 2012 остава начело в класирането с 15 точки. На второ място е Нефтохимик 2010 с 14 точки. Монтана 2003 е на трето място с 13 точки.

След оспорвана първа част възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха силни втори 10 минути и поведоха с 48:37 точки на почивката.

Домакините продължиха да доминират, а в последната част натрупаха още по-голяма преднина. След серия от 9:0 баскетболистките от Монтана взеха аванс със 75:60 и в крайна сметка спечелиха мача с 22 точки разлика.

За победителките се отличиха Келинда Закъри с 27 точки и 9 борби, Шарел Алън с 26 точки и Радостина Димитрова с 12 точки и 9 борби.

За Хасково 2012 най-полезни бяха Лия Галдейра с 22 точки, 9 борби и 5 асистенции и Мея Тирера с 13 точки. /БТА