Отборът на Монтана 2003 разгроми гостуващия Левски с 91:58 точки в срещата от първия кръг на Националната баскетболна лига за жени. Двубоят закъсня с 30 минути, тъй като гостите се забавиха с придвижването от София заради лошото време.

За победителките Кортни Дювър завърши с 30 точки и 18 борби. Даниела Петева се отчете с 25 точки срещу бившия си отбор. За гостите от София с 20 точки завърши Ива Костова, а с 14 точки и 7 борби се отличи Виктория Стойчева.

В Самоков Рилски спортист се наложи над Нефтохимик 2010 с 67:63 точки. Гостите имаха двуцифрен аванс през първото полувреме, но домакините не се предадоха и направиха обрат в края.

Вероника Джикова беше най-полезна за Рилски спортист с 20 точки и 6 борби. Клеандра Робъртс добави 16 точки и 7 борби, а Ива Терзиева вкара 10 точки. За гостите с 19 точки и 8 борби приключи Драгана Гобелич, а Борислава Христова записа 15 точки и 9 борби.