Лукойл Нефтохимик загуби втория полуфинал в турнира за купата на България и по този начин няма да защитава отличието си от миналата година. Бургазлийки отстъпиха с 10 точки разлика на Монтана 64:74, като загубиха само в една четвърт, но това се оказа фатално за крайната развръзка.

Гостенките показаха зъби от самото начало и поведоха със 7:1 и 14:5. Все пак първата част завърши при равнество 18:18.

Домакините се оттеглиха на почивка с крехък аванс от 2 точки след добра игра на капитанката Елена Йоловска и украинката Олена Самбурска. В същото време в отбора на Славко Димитров гардът Ивелина Вранчева дърпаше вещо конците на своя тим, а точен мерник показаха Зоя Станоева и Жанет Жельова.

Домакините допуснаха истински срив след паузата, а разликата от 14 точки при 25:11 се оказа решаваща за крайния успех на гостенките.

Въпреки че завърши само с 6 точки, националката Вера Перостийска направи 14 борби и обезсърчи американския тандем Катчър-Неро.

В последната част Монтана не изпусна водачеството и съвсем заслужено се поздрави с крайната победа при 74:64, и ще спори утре за купата срещу шампиона от Дунав Еконт.