Отборът на Монтана 2003 ще защитава трофея си в утрешния финал срещу Дунав Еконт в турнира за купата на България по баскетбол за жени в Стара Загора.

В драматичен полуфинал миналогодишните победителки в надпреварата надделяха над държавния шампион Лукойл Академик с 82:77.

Възпитаничките на Славчо Димитров изоставаха с 38:47 на почивката, но през второто полувреме постигнаха пълен обрат.

Преломният момент в срещата дойде в третата част, която Монтана спечели с 24:11.

В последната четвърт момичетата на Димитров бързо успяха да натрупат аванс от 10 точки при 71:68, а последвалите опити на бургазлийки да се върнат в мача останаха неуспешни.

Две минути преди края Лукойл Нефтохимик стигна до 70:74, но до края допуснаха грешки и в двете фази на играта и не успяха да стигнат до нещо повече.

Най-полезни за Монтана бяха Агнеса Дойчинова с 28 точки и 13 борби и Ивелина Вранчева с 19 точки.

За Лукойл с 22 точки се отличи резервата Трейси Едуардс. Тятана Лихтарович добави 18 точки и 11 борби.

Така бургазлийки ще играят за третото място срещу домакина Берое утре в 15.30 часа.

Финалът между Монтана 2003 и Дунав Еконт е от 18.00 часа.